Siófok je mesto pláží: ubytovanie priamo pri vode


Keď leto a voda, tak určite Siófok! Toto tvrdenie nie je náhodné, ide predsa o hlavné mesto Balatonu s 15-timi kilometrami najlepších a najkrajších pláží, ktoré čakajú len na zástancov príjemného osvieženia sa. Na dôvažok, ani po výdatnom šantení sa netreba ponáhľať domov, veď na hostí čaká bohatá ponuka služieb a ubytovania v Siófoku.

Pláže s plateným i bezplatným vstupom, voľne využiteľné pobrežné oblasti: približne na 15 kilometrovom úseku jazera Balaton si určite každý zvolí z viacerých možností práve tú, ktorá mu vyhovuje. Nepochybne tak, ako si každý môže vybrať aj z bohatej ponuky ubytovania mesta Siófok.

Najznámejšie pláže Maďarska

Kúpanie priamo v centre mesta? Áno, v Siófoku je to možné. Dôkazom je existencia najnavštevovanejšej verejnej pláže v Maďarsku, 8 hektárov rozľahlého pobrežného územia s príznačným názvom Veľká pláž. Kapacita pláže je približne trinásťtisíc návštevníkov, rodiny s deťmi tu môžu nájsť aj piesočnaté pláže. Večer sa pláže zmení na zábavné centrum, kde sa pravidelne organizujú bezplatné koncerty. Siófok sa pýši nielen najväčšou, ale i najkrajšou a najčistejšou plážou Balatonu: plážou so slanou vodou nazvanou Family Beach, ktorá popri kúpaní sa ponúka aj nepreberné množstvo športových aktivít. O bezstarostnú zábavu detí sa tu postará špeciálna šmykľavka, ihrisko a mini motokárová dráha.

Vysoká kvalita na každej úrovni

Na Siófoku je vynikajúce to, že väčšia časť zelených plôch a chodníkov v blízkostí pláží nie je spoplatnená. Aj keď sa tieto plochy nachádzajú blízko centra mesta, na kvalite im to absolútne neuberá. Voľne prístupné pláže priam Siófok zatraktívňujú: tie, ktoré sa nachádzajú v centre mesta, ale aj tie, ktoré sú situované v jeho západnej časti. Pozornosť turistov pútajú aj reštauračné služby, športové možnosti, zábavné podujatia ako aj miesta, kde sa organizujú veľkolepé koncerty a akcie. Obzvlášť populárne je tzv. Strieborné pobrežie, kde čaká na aktívnych dovolenkárov pestrá a rozmanitá ponuka programov.

Balaton nielen na jeden deň /možnosti ubytovania priamo na pobreží

Pravé kúpanie je pravým vtedy, ak trvá celý deň. Okrem kúpania je však dôležité nezabudnúť ani na zabezpečenie ubytovania. Kto by mal predsa chuť čo i len na chvíľku sa vzdialiť od nespočetných vzrušujúcich aktivít, ktoré ponúkajú pláže Balatonu? Našťastie, ani toto nemusí byť problém. Pobrežie Balatonu totiž ponúka aj ubytovanie pre náročných. Jedným z ubytovacích zariadení s centrálnou polohou, tešiace sa neutíchajúcemu záujmu zákazníkov, je Renegade Sport Hotel. Kvalitné ubytovacie služby Siófoku tu reprezentuje vlastný hotelový bazén, 24 dvojlôžkových a 2 jednolôžkové izby. Spomenutý hotel je situovaný na Petőfiho promenáde vzdialenej iba 50 metrov od pobrežia Balatonu. Z tohto dôvodu sa odporúča predovšetkým pre rodiny s deťmi. Hotel je vzdialený len pár minút chôdze od verejnej pláže, jeho výhodou je preto fakt, že milovníci zábavy majú ponúkané možnosti nočného života priam v susedstve.
Miesta akcií: siofok-hotely-akcie